kala

Miks kassid vajavad liha?

Miks kassid vajavad liha?

Kassid on karnivoorid – see tähendab, et nad söövad põhitoiduna liha. Kõik kasslased vajavad loomseid valke, et püsida tervena. Järgnevalt selgitame, miks nad vajavad liha.

Liha: Jah või Ei

Konkreetselt eraldatakse karnivoorid ja herbivoorid: lihasööjad ja taimetoidulised. Inimesed, karud ja sead on omnivoorid, mis tähendab, et nad söövad kõike (nii taimi kui ka liha). Kuigi kassid ja koerad on mõlemad karnivoorid, ei tähenda see veel seda, et mõlemale sobib sama toit. On teaduslikult tõestatud, et koerad suudavad elada ka ainult taimset toitu tarbides. Nii mõnelgi koeral esineb tänapäeval liha suhtes allergia ning lahenduseks on taimne toit. Kassidele taimsest toidust ei piisa – nad on karnivoorid ning nende organism vajab ka liha.

Kassidel on tavapärased karnivoori tunnused – ettepoole suunatud silmade asend aitab neil saaki paremini jahtida. Kassi keha on ehitatud jahipidamiseks – voolujooneline keha, kihvad, karnasaalhambad. Ka kodukassid on alati valmis saaki jahtima.

miks kassid vajavad liha

Miks kass vajab liha?

Kindlasti tekib küsimus, et miks kassid vajavad liha, samas kui koerad suudavad liha tarbimata elada täisväärtuslikku elu. See on tingitud asjaolust, et kassid vajavad rohkem valke ja aminohappeid, kuna nende organism seedib neid kiiremini kui koertel. Tauriin on kassidele väga oluline aminohape. Seda leidub peamiselt valgurikastes loomsetes saadustes nagu liha, kala, koorikloomad, linnuliha, õllepärm, munad ja piimatooted. Koerad suudavad tauriini ise toota, kuid kasside keha seda ise ei tooda – see tähendab, et kassid peavad seda toidust saama.

Tauriini defitsiit võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme, sealhulgas pimedaks jäämine ja südamepuudulikkus. Samuti on väga olulised A- ja B12-vitamiinid, mida leidub rohkelt loomsetes saadustes. Paljud soovitavad kassile anda toidulisandeid, mis sisaldavad tauriini, A- ja B12-vitamiini, kuid see ei ole hea mõte. Kassid peavad saama vajalikud toitained oma toidust ning toidulisandid ei asenda nende lihatarbimist. Toidulisandid võivad põhjustada vitamiinide ülekülluse ning sellel on kassi organismile omaette negatiivne mõju.

teraviljavaba Kassitoit kanalihaga

Taimetoit

Mitmed lemmikloomatoidu kaubamärgid pakuvad valikus ka taimset toitu (VEGAN), mis sisaldab kõiki vajalikke toitaineid, sealhulgas lisatud tauriini ja vitamiine. Teadaolevalt on mitmeid kasse, kellele tundub seda tüüpi dieet sobivat. Taimset kassitoitu ei ole pikaajaliselt uuritud ning selle täielik ohutus ja sobivus ei ole teaduslikult tõestatud. Seetõttu pakub Yarrah taimetoitu hetkel vaid koertele. Uuringud kassi taimetoidu osas käivad, sest tänapäeval on palju kasse, kes söövad igapäevaselt taimetoitu ning nende tervist kontrollitakse igal aastal (tihe tervisekontroll on kassi taimetoitumise juures väga oluline). Praeguses uuringute järgus tunduvad taimetoitu söövad kassid väga terved.

kassile liiv ja teraviljavaba kuivtoit

Milline toit valida?

On äärmiselt oluline, et valiksite kassile õige toidu lähtudes oma kassi vanusest. Igal eluetapil on veidi erinev toitainete vajadus. Kohandage oma kassi toitumine vastavalt tema eluetapile. Näiteks kassipoeg joob esimestel nädalatel ema piima. Pärast seda võite aeglaselt hakata tutvustama tahket toitu. Kassipojad vajavad palju valku ja rasva. Yarrah Teraviljavaba kassitoit sisaldab suurel hulgal valke ja rasvu, mistõttu on see kassipoegadele hästi sobiv. Oluline on ka krõbina suurus.

kass sööb

Täiskasvanud kassidele on erinevad sordid – tutvuge YARRAH valikuga SIIT! Vanemad kassid ei vaja tingimata erinevat toitu – kõige tähtsam on jälgida nende vajadusi. Vanemad kassid võivad muutuda vähem aktiivseks, nende ainevahetus kipub aeglustuma ja neil võivad tekkida probleemid hammastega. Seetõttu eelistavad vanemad kassid tihti märgtoitu – see on pehmem ja kergemini näritav kui krõbinad.

Jälgige kindlasti Yarrah pakenditel olevat toitmise infot, et teaksite kui palju toitu oma kassile anda. Siis ei saa kass liiga palju toitaineid ega ka liiga vähe ning on terve ja liikuv.

Loe rohkem orgaanilisest toidust ja Yarrah toidu koostisest nii kassile kui ka koerale: loe SIIT!

Yarrah on tootnud orgaanilist koera- ja kassitoitu aastast 1992. Mitte lihtsalt toidu pärast vaid ka teadliku püüdlusena liikuda positiivse muutuse suunas. Farmid, kust pärineb tooraine on personaalselt kontrollitud, et hoida lähedaseid suhteid ja järjepidevalt arendada orgaaniliste toodete kvaliteeti. Yarrah tooted ei sisalda peidetud koostisaineid ega keemilisi lisandeid, lihtsalt puhas orgaaniline toit koertele ja kassidele aastast 1992.

Kassitoit Yarrah

Allikas: yarrah.com

Shopping Cart