Kuidas õiged toitained mõjutavad Sinu lemmiklooma karvkatet

Kuidas õiged toitained mõjutavad Sinu lemmiklooma karvkatet

Kuidas õiged toitained mõjutavad Sinu lemmiklooma karvkatet ehk kasukat

Lemmiklooma kasuka seisund räägib väga palju looma tervisest. Terve karvkate sõltub toitainetest ja õigest hooldusest. Alljärgnevalt räägime, millised toitained on hädavajalikud ja miks.

Sõltuvalt tõust on koertel ja kassidel miljoneid karvu. Peaaegu kogu naha pindala on kaetud karvaga. Lemmiklooma väljanägemine sõltub tema karvkattest. Samuti näitab karvkatte olukord ära lemmiku tervisliku seisundi. Kiilad laigud, tuhmunud kasukas ja sasipuntrad näitavad koera tervislikku seisundit. Karv saab toitaineid kehast; karv on naha osa ja seega osa lemmiklooma kõige suuremast organist. Eelnevat meeles pidades ei tohiks tulla üllatusena, et toitumine mõjutab Teie lemmiklooma kasukat.

alaska malamuut Chuck

Miks on toitained karvkatte tervise jaoks nii olulised?

Lemmiklooma karvkate sisaldab 95% valke, hädavajalikku toitainet ilusa ja luksusliku kasuka heaks. Valku leidub loomsetes saadustes nagu liha ja kala. Kõik koerad ja kassid vajavad valke; ka immuunsüsteemi õige toimimine on sellest sõltuv. Lisaks valgule on lemmiku kasuka tervise jaoks olulised ka rasvad. Nende hulgas ka omega-3 ja -6 rasvhapped, mida leidub rasvases kalas ja taimsetes rasvades nagu margariin. Rasvade puudujääk kehas võib põhjustada A-,D-,E- ja K-vitamiini defitsiidi ja kahjustada ka karvkatet ja nahka. Korralikud lemmikloomatoidud sisaldavad piisavas koguses eelnevalt mainitud toitaineid. Kassi-või koeratoitu ostes pidage seda meeles.

Märgtoit või kuivtoit

Märgtoit ja krõbinad on lemmiku karvkattele kasulikud seniks kuni sisaldavad õigeid toitaineid. Märgtoidul on eelis sest sisaldab korraga ka palju vajalikku vett. Kui annate koerale kuivtoitu, siis veenduge, et loomal oleks alati juurdepääs värskele joogiveele. Vesi on Teie koera või kassi tervise alustala. Kas valida märgtoit või kuivtoit loe SIIT!?

märgtoit või kuivtoit

Karvkatte allergilised probleemid

Probleemid kasukaga – kiilad laigud, tugev sügelus ja tihe lakkumine – on tihtipeale põhjustatud väliste tegurite, kirpude või usside poolt. Neid sümptomeid võib põhjustada ka toiduallergia või -talumatus. Loomadel, kes on tundlikud kindlate toiduainete suhtes esineb tihti ka nahaprobleeme. Allergia võib põhjustada ükskõik milline koostisosa ning seda võib olla raske välja selgitada. Toidu vahetamine aitab testida, kas allergia on põhjustatud eelnevast lemmikloomatoidust.

Orgaaniline toit terve kasuka heaks

Lemmikloom võib allergiliselt reageerida ka keemilistele antioksüdantidele, kunstlikele lõhna-, maitse- ja värvainetele, rafineeritud suhkrutele ja geneetiliselt muundatud koostisosadele. Valige YARRAH lemmikloomatoit ja võite olla kindel, et ülaltoodud koostisained ei ole Teie kassi või koera halvasti mõjutanud. Kõik YARRAH orgaanilised kassi- ja koeratoidud on vabad kunstlikest lisaainetest. Loomad, kellelt pärineb liha tarbivad orgaanilist toitu, mis on täielikult pestitsiidide vaba. Puhas koostis aitab vältida naha ja karvkatte probleeme ja tagab Teie lemmikule läikiva kasuka.

*Eakatel koertel ja steriliseeritud kassidel on vaja rohkem, et tagada tugev tervis ja ilus karvkate – vaata Senior kuivtoitu eakale koerale; vaata Steriliseeritud kassi kuivtoitu!

koer ja kass talvel paksu kasukaga

Allikas: Yarrah.com

Shopping Cart