soe ja külm

Märgtoit või kuivtoit?

Kui me tahame panustada parema maailma loomisesse, siis peaksima ka oma lemmikloomade elu jätkusuutlikuna hoidma. Kas teadsid, et nende toit mõjutab lemmikloomade ökoloogilist jalajälge? Kumb on keskkonnasõbralikum: kas märgtoit või kuivtoit (krõbinad)? 

Lemmikloomade jätkusuutlik elu

Inimesed on järjest enam hakanud mõtlema keskkonnale ja selle kaitsmisele – sealhulgas prügi sorteerimisele ja jätkusuutlike toodete ostmisele. Aga miks piirata oma tarbimist ja käitumist ainult endale ostetavate toodetega kui on võimalik laiendada seda ka oma lemmikloomaga seonduvale? Hoides nende jätkusuutlikust võimaldab vähendada ühtlasi ka lemmikloomade ökoloogilist jalajälge. 

 Lemmikloomale saab anda märgtoitu ja kuivtoitu -mõlemad toidud on täisväärtuslikud ning sisaldavad lemmikule eluks vajalikke toitaineid. Need kaks toidutüüpi erinevad selle poolest kuidas nad mõjutavad keskkonda. Hollandi avaliku teabe organisatsioon ‘Milieu Centraal’ soovitab kuivtoitu kahel põhjusel: 

Kuivtoidu tootmine kahjustab keskkonda vähem ning selle säilivusaeg on pikem – see tähendab, et toit säilib riiulis kauem ja tõenäoliselt satub nii vähem toitu prügi hulka. 

krõbinad väiksele koerale

Kui toidate lemmikut märgtoiduga, andke väiksemaid portsioneid, et vältida raiskamist ning säilitage avatud konserve külmkapis. Katke lahtine konserv kinni, et veenduda toidu pikemas säilimises. 

märgtoit

Nipp: märgtoit sisaldab rohkem niiskust kui kuivtoit. Veendu, et Sinu koer või kass jooks piisavalt vett. Kuivtoitu andes peab puhas vesi olema alati loomale saadaval. Märgtoitu soovitame anda kui teie lemmik ei joo piisavalt vett.

Lisaks

Lisaks märgtoidu ja kuivtoidu vahel valimisele on toidu kvaliteeti arvestades veel olulisi asju. Näiteks: 

Kvaliteedimärgid – Täpselt nagu inimese toidud, kvalifitseeruvad ka lemmikloomatoidud kvaliteedimärkidele. Yarrah kasutab toodetes ainult orgaanilisi koostisaineid, Parema Elu märgiga orgaanilist liha, ja MSC sertifikaadiga kala. Lemmikloomatoidu kvaliteedimärkidele tähelepanu pööramine võimaldab teha teadlikuid valikuid. Yarrah lemmikloomatoitu ei testita laboriloomade peal.  

lemmikloomatoidu kvaliteedimärgid

Liha tüüp –  lemmikloomatoiduks sobib nii jääkliha kui ka lihaseliha. Lihasliha tarvitavad toiduks inimesed samas kui jääkliha on inimese toiduks vähem sobiv ning kuulub jääkide hulka. Yarrah kasutab jääkliha ja loomseid saadusi, mis sobivad lemmikloomatoiduks, et vähendada ebavajalikku loomade tapmist ja jääkide tekkimist. Lisaks sellele sisaldab jääkliha ja organid palju lemmikloomale vajalikke toitaineid. 

Nipp: Mõned koeraomanikud tahavad oma lemmikule pakkuda vegan toitumist. Selle põhjuseks võib olla moraalne kaalutlemine või koera allergia loomsele valgule. Yarrah pakub VEGAN toitu koertele aga mitte kassidele – kassid on kiskjad ning vajavad liha. Yarrah uurib võimalusi vegan kassitoidu turule toomiseks, kuid seniks leiate lihaga kassitoidud SIIT!

kass kes sööb Yarrah orgaanilist toitu

Allikas: yarrah.com

Please follow and like us: