kasutatud kassiliiv

Mida teha kasutatud kassiliivaga?

Mida teha kasutatud kassiliivaga?

Kassi omamine tähendab ühtlasi ka liivakasti omamist. Aga mida teha kasutatud kassiliivaga? See sõltub eelkõige liiva tüübist ja kvaliteedist. Kõik müügil olevad liivad ei ole samade omadustega ega võrdselt keskkonnasõbralikud.

Keskmine kass kasutab umbes 75kg liiva igal aastal. Mida teha kogu selle kasutatud liivaga? See sõltub kassi-liiva tüübist. Alati ei ole 100% arusaadav, kas liiv on komposteeritav. Näiteks toode, mis on tehtud taaskasutatud paberist võib sisaldada mürgist tinti või muid mürgiseid aineid. Paberil põhinevad liivad ei sobi hiljem kompostiks ega ka paberjäätmete hulka. Kui tootele on märgitud, et see on komposteeritav, nagu Yarrah kassiliiv, võib kasutatud liiva segada aiamullaga (parandamaks mulla kvaliteeti). Soovitatav on kõigepealt kassi väljaheited eemaldada kuna need ei aita kaasa mulla kvaliteedile. Orgaanilist päritolu liiv, mis on tootja poolt komposteeritavaks tunnistatud sobib kõikides komposterites kasutamiseks.

Mõned kassiliiva tootjad lubavad toodet ka wc-potist alla lasta. NB! Seda võib siiski teha ainult juhul kui tootja pakendil nii ütleb. Lugeda tuleb täpseid juhiseid. Üldjuhul on WC-potist allalastav kogus väga piiratud, et ei tekiks ummistusi. Yarrah kassi(savi)liiva ei tohi wc-potist alla lasta.

Klombistuv

Esiteks eristame kahte erinevat kassiliiva: klombistuv ja mitte-klombistuv (sama mis paakuv ja mittepaakuv). Klombistuv tähendab, et kassiliiv seob end uriini ja väljaheidete külge ning liivakasti on kergem puhastada. Tänu klompide väljasõelumisele jätkub liiva kauemaks – selle tõttu on klombistuv toode ka klientide poolt eelistatud.

kassiliiv yarrah tolmuvaba, mida teha kasutatud kassiliivaga

Keskkonnasõbralik

Teine erinevus on kassiliivade materjal. Mõned liivad on tehtud taastuvatest loodusvaradest teised aga fossiilsetest materjalidest. Üldiselt öeldes, taastuvad loodusvarad pakuvad keskkonnasõbralikku ja jätkusuutlikku valikut – näiteks puidulaastudest kassiliiv. Toode, mis on tehtud silikageelist (tooraine Hiinast) on tuntud kui kõige keskkonnakahjulikum kassiliiv. Silikageelist kassiliiv kahjustab keskkonda eelkõige transpordi ja tootmisel kasutatava kivisöe tõttu. See kehtib Hiina päritolu silikageeli kohta, kuid kahjuks ei ole alati avaldatud ja selge, millisest riigist tooraine pärineb.

Orgaaniline

Orgaaniline kassiliiv, mida Yarrah pakub on tehtud 100% orgaanilisest savist. Kasutatud savi on ülimalt imav ja hästi klombistuv. See teeb liivakasti väljaheidetest sõelumise väga lihtsaks ning liiva jätkub kauemaks. Yarrah kassiliiv sisaldab orgaanilisi õlisid, et halbade lõhnade levik oleks minimaalne. Toote koostisesse ei ole lisatud kemikaale. Samuti on kõik koostisosad – savi, õlid, rasvad ja mineraalid – pärit orgaanilistest, kontrollitud allikatest – see piirab keskkonnale kahjulikku mõju nii palju kui võimalik. Lisaks eelnevale on Yarrah toode tolmuvaba ja lihtsasti kasutatav.

Liivakast

Kui võtate kassi või lisaks uue kassi oma majapidamisse, siis peate ostma ka uue (lisa) liivakasti. Soovituslik on osta igale kassile eraldi liivakast, kuid kõige parem lahendus oleks kolm liivakasti kahe kassi kohta (see väldib kasside konflikte ja solvumist – kassidele meeldib pissida ühte ja kakada teise kohta). Kui ruumipuudus kolme liivakasti ei võimalda, siis on kahest liivakastist küllalt. Kassid harjuvad sellega ära, kuid alguses võib olla probleeme liivakasti jagamisega.

Loe rohkem Yarrah kassiliiva kohta meie e-poe lehelt.

Allikas: yarrah.com

parim kassiliiv
Shopping Cart