7 toitu mida koerale anda ei tohi

7 toitu mida koerale anda ei tohi

7 toitu mida koerale anda ei tohi

Kahjulikud ampsud mida koerale anda ei tohi

Enamik koeri tahab maitsta kõike, mis meenutab toitu. Vastutustundlik omanik hoiab oma lemmikut eemal toitudest, mis võivad olla talle kahjulikud. Veterinaarid toovad välja seitse toiduainet mida koerale anda ei tohi:

  1. Ksülitooli sisaldusega tooted: Ksülitool on kunstlik magusaine, mida kasutatakse tihti suhkruvabades kommides ja nätsudes. See on koertele väga mürgine. Ksülitool põhjustab koertel hüpoglükeemiat, mis on eluohtlik. Esimene sümptom ksülitooli tarbimise järel on oksendamine, millele võib järgneda väsimus ja ataksia. Suurem kogus (üle 500mg/kg) põhjustab maksapuudulikkust.
  2. Šokolaad: Šokolaad sisaldab väga mürgiseid ühendeid (metüülksantiinid), stimulante, mis peatavad koera ainevahetuse ehk metabolismi.
  3. Sibulad: Sibulad sisaldavad koostisosa nimega tiosulfaat mis on koertele mürgine.
  4. Viinamarjad ja rosinad: Viinamarjad ja rosinad on koerte organismile tõestatult väga toksilised olenemata koera tõust, soost või vanusest. Tegelikult on viinamarjad nii mürgised, et võivad põhjustada koeral äkilise neerupuudulikkuse.
  5. Rasvased ja praetud toidud: Samuti nagu on rasvased ja praetud toidud kahjulikud inimesele on need veel kahjulikumad koertele.
  6. Makadaamiapähklid: Need pähklid on toitudest koertele ühed kõige mürgisemad. Makadaamiapähklid võivad põhjustada kehatemperatuuri tõusu, kõndimisraskusi, oksendamist ning letargiat ehk varjusurma.
  7. Avokaadod: Avokaado seeme, koor ja lehed sisaldavad toksiini Persiin, mis põhjustab koertel oksendamist ja kõhulahtisust.

7 toitu mida koerale anda ei tohi

Need on ainult seitse inimese toitu, mida koerale anda ei tohi. Koerte seedimine on inimese omast erinev ning valede toitude pakkumine võib põhjustada pikaajalisi terviseprobleeme.

On väga oluline, et koer saaks toidust vajalikud toitained. Uuri, millest koosneb kuivtoit ja konserv mida oma koerale annad ning võrdle seda kvaliteetsete toitutega. Kui soovid oma koerale juurde anda toitu, mida sööd ka ise, siis uuri enne kas see on koera organismile hea.

Pikema nimekirja, millised juurviljad ja puuviljad koerale sobiad, leiad SIIT!

Nimekirja, millised inimese toidud koerale sobivad ja mida anda ei tohi leiad SIIT!

Anna koerale parimat valmistoitu – vali Yarrah koeratoit – taskukohane, täisväärtuslik ja lisaks kõigele ka orgaaniline!

Yarrah koeratoidud ja kassitoit

Allikad: www.akc.org

Shopping Cart