Kõik mida pead teadma VEGAN koeratoidust

KÕIK MIDA PEAD TEADMA – VEGAN KOERATOIT

Koeri liigitatakse oportunistlikeks lihasööjateks nende võime tõttu elada loomulikus keskkonnas loomse ja taimse materjali segatoidul. Vanadel aegadel tarbisid metsikud koerad taimset materjali peamiselt oma saaklooma seedetraktist. Eeltoodu on aga täiesti erinev tänapäeval kodustatud koerte puhul, keda hoitakse kunstlikul dieedil. Inimene valib ja annab koerale toitu, mida ise parasjagu suudab hankida. Teaduslikult ei ole põhjust, miks ei võiks koertele koostada taimset dieeti, mis vastaks kõigi koerte maitse-eelistustele, toitainetevajadusele ja looduslikule kättesaadavusele. Koerad võivad süüa vegan koeratoitu, olla terved ning areneda loomulikult, kui kõik vajalikud toitained on toidus olemas.

Mis on VEGAN?

Enne kui jätkame teeme selgeks selle, et YARRAH kasutab oma toidu juures märget VEGAN, kuna on täiesti 100% taimse koostisega. Seda peab täpsustama, sest esineb mitut eri tüüpi dieete. Kõik veganid on ühtlasi ka taimetoitlased. Kui eristada aga ainult taimetoitlasi, siis nemad tarbivad ka loomseid saadusi nagu muna, piim ja juust, aga ei söö üldse liha (loomaliha, kana, sealiha). Vegan aga ei söö midagi, mis pärineb loomadelt. Rohkem on taimetoitlaseid, kui on veganeid.

YARRAH ja VEGAN koeratoit

YARRAH tegi vegan lemmikloomatoiduga algust juba aastal 1995 olles Euroopa esimene (kui mitte kogu maailma esimene) vegan koeratoidu tootja. Lisaks sellele on YARRAH algusest peale kõikide toorainete puhul hoidnud kindlalt orgaanilist joont. YARRAH orgaaniline vegan koeratoit on hoolimata liha puudumisest täiesti täisväärtuslik toit, mis sisaldab B12 vitamiini, tauriini ja L-karnitiini, et kindlustada koerale piisavalt valke, vitamiine, mineraale ja aminohappeid terveks ja rõõmsaks eluks.

Kõrgekvaliteetsed orgaanilised juurviljavalgud ja tärklised sojaoad ja teraviljad on koerale kergesti seeditaval kujul. Tootmisprotsessi kestel muutuvad vegan toidus olevad tärklised kuumuse, purustamise, niiskuse ja segamise toimel želatiiniks. See on väga oluline, sest koera seedesüsteem on palju lühem kui inimese oma ning toitainete imendumine peab toimuma 24 tunni jooksul, võrreldes inimese 48 tunniga. Tärklise kõrge želatiinistumine tagab selle, et loomulikud ensüümid suudavad imeda toitained endasse saadaoleva aja jooksul.

Kõikides lemmikloomatoitudes on oluline D-vitamiini sisaldus, et kaltsium ja fosfor imenduksid organismis. Need on vajalikud normaalseks kasvuks ja arenguks, samuti luude ja hammaste arenguks, tugevate lihaste tekkeks ja südametöö reguleerimiseks. Traditsiooniline D3 vitamiin pärineb loomsetest saadustest ning seega ei saa YARRAH seda vegan koeratoitudes kasutada. Vitamiin D3 on asendatud D2 vitamiiniga, mida saab taimedest ning mis asendab ja on sama toimega mis D3 vitamiin.

YARRAH ei paku ainult vegan koeratoitu vaid ka konserve. 2004. aastal loodi konservi retsept, et vastu tulla klientide vajadustele. 10 aastat hiljem, 2014. aastal, valmis juba klientide soovil ka suurem 380g  konserv. Et konserv oleks lemmikule eriti maitsev ja kasulik , sisaldab see erinevalt kuivtoidule lisaks ka jõhvikaid (C-vitamiin, antioksüdandid), päevalilleõli ja õunakontsentraati. Samuti ei sisalda vegan konservid ka teravilja.

Viimane uuendus on YARRAH-I poolt teraviljavaba VEGAN koeratoit. See taimse koostisega, teraviljavaba retsept on loodud selleks, et aidata koeri, kes ei talu loomseid valke ja gluteeni. Lisatud kookosõli ja ahvileivapuu jahu annab lisakoguse energiat ning teeb toidu maitsvamaks. YARRAH gluteenivaba VEGAN koeratoit sisaldab ka valget lupiini (Eestis kasvab looduses nii lilla kui valge lupiin), mis on hea valguallikas ja annab hädavajalikud aminohapped.

teraviljavaba koeratoit yarrah kuivtoit vega taimne

Milleks vegan koeratoit?

YARRAH ei loonud VEGAN koeratoitu ainult selleks, et omanik saaks oma elustiili edasi kanda ka oma lemmikule. Kuigi tänasel päeval on osad kliendid vahetanud koeratoidu välja oma personaalsetest eelistustest tulenevalt ning kolm olulist põhjust, miks mõned koerad peaksid sööma just VEGAN toitu:

1.Retsept, mis sobib tõesti väga tundliku seedimise puhul

Kõige rohkem diagnoositakse koertel nahaallergiaid. Allergiate tavalised sümptomid on kui koer ennast tihti sügab, hammustab või lakub. Samuti tekitab selline käitumine nahal lisaprobleeme kuna võib vigastada nahka. Kolm kõige enamlevinud allergiapõhjustajat on kirbud, toiduallergia ja elukeskkonnas esinevad allergeenid (tolm majas, muru, õietolm, kemikaalid). YARRAH ei saa küll eemaldada elamisest tolmu ja aidata väliste tegurite mõjude puhul, kuid saab aidata võidelda toiduallergiate vastu. Andes koerale kvaliteetset allergiavaba toitu muutub Teie lemmiku immuunsüsteem tugevamaks ning võib elimineerida ka väliste tegurite mõju.

Kõige tihedamini tekitavad allergiat lihavalgud nagu loomaliha ja kanaliha või mõni muu tuntud lihavalk. Põhjuseks võib olla liha kvaliteet (lihas sisalduvad antibiootikumide jäägid või kemikaalid). Vahel aitab orgaaniline liha juba probleemi lahendada, kuid tõsise allergia puhul on YARRAH loonud VEGAN koertatoit-tootesarja, mis on loomsest valgust prii. Vegan toidud aitavad loomse valgu allergiat mitte ainult leevendada (nagu teevad tavalised sensitive toidud – nt lambaliha ja riisiga) vaid aitavad allergia täiesti välistada.

Paljud tavamüügis olevad koeratoidud sisaldavad kemikaale, värvaineid ja säilitusaineid. Neid lisaaineid kasutatakse, et suurendada toidu isuäratavust (kindlustada, et koer oma toitu sööks), pikendada säilivusaega ning värvaineid kasutatakse hoolimata sellest, et koerad on enamasti värvipimedad (toit värvitakse, et püüda koera omava inimese tähelepanu). Kahjuks võivad lisatud kunstlikud lisaained tervist kahjustada ja põhjustada ka erinevaid allergiaid. YARRAH toidud on sertifitseeritud orgaanilise koostisega ning ei sisalda ühtegi kunstlikku ainet. YARRAH vegan toit on ilma loomsete valkudeta, ilma kemikaalideta, kunstlike värvainete ja säilitusaineteta, mis teeb sellest turul ainukese tõeliselt allergiavaba super-sensitive koeratoidu.

2. Eakad koerad ja kaalujälgimine

YARRAH-i teine põhjus hakata tootma vegan koeratoitu oli vanemate koerte tervis (vanemad koerad 8+ eluaastat). Vananedes on koerad üldjuhul vähem aktiivsemad kui nad olid noorena. Siiski annavad paljud omanikud oma koerale vanuse kasvad endiselt sama tüüpi toitu, mida anti nooremas eas – see tähendab, et koer saab rohkem valku ja süsivesikuid kui ta tegelikult vajab. Vale toit kõrges eas põhjustab aga ülekaalulisust, diabeeti, kõrget vererõhku, südamehaiguseid ja palju muud. See ei mõjuta ainult koera elukvaliteeti, sest tihedad loomaarsti külastused tühjendavad ka omaniku rahakotti. Me tahame, et meie armastatud koer oleks meiega kaua ja elaks kvaliteetset ja nauditavat elu – sellest sai alguse ka LoodusLoom – puhas toit ja tervem loom.

YARRAH vegan koeratoidus on vähendatud kalorite hulka, mis aitab vältida ülekaalu.

3. Keskkonna hoidmine ja loomade heaolu

Ka koeratoidul on oma mõju keskkonnale ja keskkonna hoidmise vajadus järjest suureneb. Koeratoidus kasutatakse tavaliselt loomaliha või kanaliha. Inimesed tarbivad iga aastaga järjest rohkem loomseid valke ning põhjustavad sellega toitumisahelas palju muutusi. Loomi kasvatavad farmid ja rantšod peavad toime tulema suurenenud nõudlusega ning samas hoolitsema, et loomadel on piisavalt ruumi, toitu ja vett. Ruumipuudus on juba mõnda aega sundinud kanafarmide asukaid pidama väga väikestes ja ebamugavates puurides. Kitsastes tingimustes kasvatatakse korraga palju kanu ja et ka nende toitumine oleks majanduslikult efektiivne kasutatakse suurema saagikusega GMO teravilja. GMO-d on üpris uus teadus ning nende taimekultuuride pikaajaline mõju loomadele ja inimestele ei ole täpselt teada.

Väga levinud on taimemürk Round Up, mis on efektiivne umbrohu vastu kuid imendub maapinnas ning jõuab järvedesse, kaevudesse ja ka põhjavette. Round Up-i on juba mitmetes juhtumites süüdistatud loomade ja inimeste tervise kahjustamises. Vesi, mida juuakse maapiirkonnas ise ja mida antakse farmides loomadele, millega töödeldakse edaspidi saadusi on reostunud taimekaitsemürkide ja pestitsiididega – seega ei ole tavaliha ja toidu puhul täpselt teada palju söövad loomad ja ka inimesed mürke sisse. YARRAH toorained pärinevad ainult farmidest, kes kasutavad mahedaid meetodeid – kõik tooted on orgaanilised ja GMO-de, taimekaitsevahendite ja pestitsiidide sisalduse osas testitud. Oma valikuga muudab YARRAH puhtamaks ka loodust – nii nagu oli vanasti, mürgivaba puhas loodus. Inimesed, kes töötavad mahefarmides tunnevad ennast paremini ja ei lase ennast mürgitada.

vegan koeratoit ja loodus kass ja koer

Toidu vahetamine

Kui olete kindel, et soovite vahetada koeratoidu YARRAH vegan toidu vastu või nagu ütleb YARRAH “Otsus päästa Koer mürkidest vabaks”, siis tuleks seda teha järk-järgult. Toodete pakendil on juhend kuidas vahetada toit välja seitsme päeva jooksul, et koeral ei hülgaks uut toitu ning et ei tekiks seedeekstrakti häireid (võib tekkida kõhulahtisus ning vahel ka oksendamine – see kehtib alati kõikide toitude vahetamise puhul).

Koeratoidu vahetus võib olla keeruline kuna looduslik YARRAH toit ei sisalda kunstlike maitsetugevdajaid ja lõhnaineid. Koer peab olema valmis toiduvahetuseks ning orgaanilist toitu süües hakkab kõigepealt toimuma organismi puhastumine mürkainetest. YARRAH toit lõhnab naturaalselt hästi kuid lõhn ei ole nii tugev kui enamik tavatoitudel. YARRAH toit maitseb koertele hästi, kuid kuna toidule ei lisata suhkurt ega maitse- ja lõhnatugevdajaid , võib lemmik eelistada ikkagi vana või mõnda teist koeratoitu. Oluline on järk-järgult  (7 päeva jooksul) lisada vana toidu juurde uut toitu ning nii harjub koer uuega. YARRAH toit väärib proovimist, et lemmiku enesetunne oleks hea ja arstide juurde poleks terviseprobleemidega asja.

Koera organismi mürkidest vabastamine

  • Vältige loomal stressi – stressis lemmik ei ole nõus proovima uusi asju (ka toitu).
  • Hoidke alati värske joogivesi saadaval; vesi aitab mürkaineid organismist välja viia.
  • Harjake ja kammige oma koera tihti; Mürkained väljuvad organismist ka naha kaudu.
  • Viige oma koer jalutama; Liikumine kiirendab organismist mürkainete väljumist.

VEGAN teraviljavaba kuivtoidu leiad 2KG pakendis SIIT! ja teraviljaga 2KG pakendis SIIT!

Uudistootena on pakkuda ka taimse koostisega VEGA närimispulgad koertele.

närimispulgad VEGAN koeratoit

Shopping Cart