EU orgaaniline

Miks orgaaniline?

 

Miks orgaaniline?

Looduses on alati omad reeglid, kuigi inimene püüab neist mööda vaadata. Yarrah orgaaniline lemmikloomatoit vaatab mööda lühematest ning lihtsamatest teedest, kasutades vaid orgaanilisi koostisaineid, mis on pärit puhtast loodusest. Tavapärases tootmisprotsessis kasutatakse toorainet, mille kasvatamisel on kasutatud tohutult kemikaale ja GMO-d (geneetiliselt muundatud organism). Tänaseks tavapäraseks saanud meetodid küll annavad kiiremini parema saagi kuid on looduse jaoks paljuski kurnav ja hävitav. Kuna Lõpptulemusena jääb alati kaotajaks loodus või tarbija ise – liigsed mürgid muudavad meie elukeskkonna sobimatuks ning nende kontsentratsioon saaduses omakorda toidu kahjulikuks seda tarbivale organismile. GMO-d muudavad loomulikku arengut ning sellega koos ka kogu looduse edasist kulgu. Keegi ei tea täpselt kuidas kemikaalid ja GMO-d meie toidulauda ja meid muudavad kuid olid ajad kus kõik söödav oli orgaaniline. Parem valik on minna puhtamat teed ning aidata organismil areneda kooskõlas loodusega.

orgaaniline

Miks on orgaaniline hea­:

Orgaaniline toit  ei sisalda geneetiliselt muundatud organisme (GMO-sid) ehk muundkultuure ega kunstlikke värv-, maitse- ja lõhnaaineid.

Maheloomakasvatuses pööratakse suurt tähelepanu loomade heaolule. Maheloomade kasvatamisel ei kasutata ennetavalt sünteetilisi veterinaarravimeid, antibiootikume ega kasvustimulaatoreid. Maheloomad saavad loomuomaselt käituda, viibida väljas ja süüa neile sobivat täisväärtuslikku GMO-vaba mahesööta.

Maheviljeluse puhul kasutatakse taimekahjustajate tõrjeks ennetavaid võtteid ja looduslikke vahendeid. Mahetoit ei sisalda organismile kahjulike sünteetiliste taimekaitsevahendite jääke, mis võivad ladestuda näiteks maksa ja luudesse.

Heategu loodusele ja keskkonnale. Orgaaniliselt kasvatatud toit on parem loodusele, hoiab ära keskkonnareostusi ja toodab vähem süsihappegaasi. Looduslikult kasvatatud toit tekitab loomulikult ka vähem jäätmeid.

Hea loomale:

  • Tervendav toime nahale ja karvale
  • Väiksem allergiarisk
  • Tugevam immuunsüsteem
  • Aitab kaasa pikemale elueale
  • Osa tervislikust eluviisist
  • Reguleerib paremini loomulikku kaalu
  • Keskkonnasõbralik

Lisaks kõigele ülaltoodule on Yarrah orgaaniline lemmikloomatoit ka taskukohase hinnaga. Arvestades orgaanilisi ja puhtaid koostisosi ei ole hinnad kõrgemad kui teistel preemium toitudel.

orgaaniline

LoodusLoom – „Sest loodus vajab looma.“

Me usume, et võimalikult looduslähedaselt elades suudame tagada inimeste heaolu ja hoida loomad ja looduse elavana. Puhas toit = puhas energia.

Olenemata sellest, kas me ise oleme orgaanilise elustiili valinud, teame me üldiselt, kui olulist osa mängib tervislik toit meie tervisele. Inimesed, kes valivad orgaanilise toidu väidavad, et neil on rohkem energiat, jume paraneb ja allergiad tõmbuvad tagasi. Puhta toidu tarbija külmetub harva, kannatab vähem allergiate küüsis ning taastub kiiremini erinevatest haigustest. Orgaanilise toiduga kaasnev kasu näib püsivat pikaajaliselt.

Kuna head uudised orgaanilise toitumise kohta on levinud kiiresti, siis on ka paljud lemmikloomaomanikud tundnud huvi, kuidas aidata oma lemmikul toituda tervislikumalt. Kas orgaanilise toidu head omadused mõjuvad ka meie koertele ja kassidele? Me kõik tahame tervet, õnnelikku lemmikut, kuid kas orgaanilise toidu hind on ka seda väärt? Mõned orgaanilise toidu eelised:

Nahavaevuste ja allergiate vähenemine

Kui teie koer on kannatanud allergia küüsis või esines tal tugev nahaärritus, siis kindlasti olete proovinud „kõike“, et leida tema probleemile leevendust. Spetsiaalsed keemid, pihustid, shampoonid ja ravimid võivad, kuid ei pruugi aidata. Preemium brändide koeratoidud, mida loomaarstid soovitavad, jätavad siiski tihtipeale koera ennast sügama või karvutuks. Kui miski ei tööta, siis miks peaks orgaaniline toit seda tegema?

Orgaaniline toit võib pakkuda Teie loomale parimat võimalust võitlemiseks nahahaiguste ja allergiatega ning seda just pikas perspektiivis. Orgaaniline toit ei sisalda kunstlike värvaineid, maitsetugevdajaid, keemilisi aineid ega mürgised pestitsiide, mis võivad olla koera allergiate põhjuseks. Orgaaniline koeratoit sisaldab kvaliteetset valku ja teravilja, mis on ka kõrge toiteväärtusega. Vajadusel on valikus ka teraviljavabad toidud, kui see on allergia põhjustaja. Puhas toit toetab sinu looma immuunsüsteemi ja aitab võidelda haigustega.

Vähem seedeprobleeme

Parimad valgud ja teraviljad koostises ning kemikaalsete kunstlike lisaainete puudumine muudab orgaanilise toidu loomale paremini seeditavaks ning nii saab organism kätte kõik vajalikud toitained.  Kui Teie koer aeg-ajalt peale söömist oksendab, väljutab palju kõhugaase või on kõhust lahti, konsulteerige oma loomaarstiga võimalike haiguste suhtes – nende tõsiste tunnuste puudumisel vahetage aga oma koera toit lihtsalt välja orgaanilise vastu ning saate üheskoos nautida paranemist. See on kõrgem toiteväärtus, mis muudab looma tervist. Kuna puhtas toidus on looduslikult rohkem toitaineid ütlevad paljud koeraomanikud, et nende koer sööb orgaanilist toitu väiksema koguse kui sarnaseid tavamüügis olevaid tooteid. Mahetoit ei sisalda lisatud täiteaineid, nii et teie koer tarbib ainult seda, mida on vaja tervisliku energiataseme ja elutegevuse säilitamiseks. Orgaaniline toit aitab Teie koeral treenida rohkem ja langetada kaalu. Mahetoitu süües eritavad lemmikloomad vähem väljaheiteid mis ühtlasi ka haiseb vähem.

Parem üldine tervis ja tugevam immuunsüsteem

Isegi kui Teie looma ei vaeva nahahaigused või seedeprobleemid võib orgaaniline toit tuua lemmikule kasu. Kuigi peaaegu iga loomatoidu bränd reklaamib ennast kui täisväärtuslikku toitu, soovitavad loomaarstid siiski premium brändi toitu, mitte tavalist toidupoest ostetud varianti. Selle põhjuseks on alati olnud preemiumbrändide suurem toitainete sisaldus. Orgaaniline koeratoit sisaldab parema päritolu ja kvaliteediga toitaineid kui mitte-orgaaniline preemium toit. Mahe toit on koerale paremini seeditav ehk toitained on kiiremini ja lihtsamini imenduvad. Oluline argument selle juures on, et paremad toitained aitavad luua loomale tugevama immuunsüsteemi ning tänu sellele vältida kulukate nakkuste ja haiguste tekkimist, mis võivad vajada loomaarsti külastamist.

Elukvaliteet ja pikem eluiga

Täpselt nagu inimese toitumine mõjutab elukvaliteeti, muudab ka lemmikloomale antav toit tema välimust, enesetunnet ja käitumist. Andes koerale või kassile orgaanilist toitu võite kindel olla, et Teie lemmik elab pika, õnneliku ja terve elu. See on üks koostisosa üleüldise tervisliku eluviisi juures, millega Sa saad oma lemmikut aidata. Luksuslik läikiv kasukas, piisavalt energiat jooksmiseks ja mängimiseks, tervislik kaal ja tugev immuunsüsteem muudavad lemmiku elu maksimaalselt nauditavaks.

Ärme unustame, et koerad vananevad meist kiiremine ja nende puhul on keskmiselt 1 kalendriaasta võrdne 7 koeraastaga (52 päeva = 1 koera aasta*). Aita koeral elada hea tervisega väärika vanuseni – anna talle mahetoitu!

*Tegu on ligikaudsete arvudega. Koera vananemisel tuleb arvesse võtta ka teisi tegureid, nagu tõug, sugu, elutingimused, toitumine ja liikumisharjumused.

Täisväärtuslik toit

Anna oma koerale lisaks tervislikkudele ampsudele ka tervislikku ja täisväärtuslikku toitu. Mis saaks olla veel parem kui orgaaniliste koostisosadega täisväärtuslik valmistoit. Kiire ja tervislik lahendus. Loe rohkem Yarrah orgaanilise koeratoidu kohta!

koeratoit yarrah sensitive tundliku seedimisega koerale

Allikad: yarrah.com ; wikipedia.org ; akc.org

Shopping Cart