Kuidas vabaneda koera ülemäärasest haukumisest?

Kuidas vabaneda koera ülemäärasest haukumisest?

Kõik koerad hauguvad ning see on meie lemmikute viis kommunikatsiooniks kuid mõistagi liigne haukumine võib põhjustada teatavaid ebamugavusi. Sõltuvalt tõust ning olemusest tuleb leida põhjus ning sellele läheneda õigest nurgast.

Miks mu koer haugub?

Selleks, et mõista miks lemmik ülemäära palju haugub, tuleb õppida lugema oma koera. Kõik tõud on erinevad ning samuti ei ole ühest tõust koerad sarnased. Kui lähtuda lemmiku tõust, siis üleüldiselt väikesed koerad hauguvadki rohkem ning see on peamiselt tingitud nende ebakindluse tõttu. Siiski võib liigset haukumist põhjustada ka teised faktorid.

Igavus ja kurbus

Just nagu inimesedki kommunikeerivad koerad oma tundeid rääkides ning nende rääkimise viisiks on haukumine. Kui lemmik on harjunud mängima joostes teiste koertega ning pole kindlat mänguasja, siis tihtipeale väljendab koer oma tundeid rääkides oma parima sõbraga.

Ebakindel või murelik

Kui koer hakkab haukuma kohe, kui kuuleb uksekella või koputamist on see märk tema ebakindlusest. Sellistel puhkudel on hea võtta väikene koer sülle, et tõsta ta olulisemasse positsiooni. Suure isendi puhul tuleks teda rahustada ning näidata, et nii koera kui ka sinu turvalisus on tagatud. Kindlasti ei tohi lemmiku peale häält tõsta, mida tehes järeldab koer ebakindlust ning ohtu.

Siiski on kõik koerad erinevad ning kindlat põhjust ülemäärase haukumise puhul on enamasti võimatu välja tuua. Kindlasti aitab probleemiga võidelda kutsika-koolitus ning pidev treenimine. Treenimise puhul on parim viis kiita looma kvaliteetse maiusega.

koera maius
maius Yarrah

Allikad: akc.org

Shopping Cart